Ejder Meyvesi Lokumu Birincilik Aldı

Ejder meyvesi lokumu; Uluslararası Yarışmada orjinallik kupası ve birincilik aldı.


Türkiye’nin Ejder Meyvesine ilk büyük ödül Avrupa’dan geldi. Sayın Zülfiye Duruoğlu Hanımefendinin dünyada ilk kez orijinal ürün olarak imal ettiği Ejder Meyvesi Lokumu, Sırbistan da yapılan International Boutique Cake and Wet Cake Snacks (Međunarodno takmičenje u pripremanju torti i kolača) yarışmasından Birincilik ödülü, kupa ve sertifika ile ödüllendirildi. Tebrik ederiz.
Denizli Genç Aşçılar Derneği, bu önemli sınavdan kazandığı birincilik ödülünü bugün doğum günü olan Zülfiye Duruoğlu Hocalarına ithaf ettiler.

Ejder Meyvesi ülkemizde yeni yeni duyulmaya başlayan bir meyve. İşte tam bu anlamda geleneksel Türk lezzetini, ejder meyvesi ile birleştiren sevgili Zülfiye Duruoğlu dünyada ilk kez Pitaya Lokumu yaptı. Bu ülkemiz üreticiler için çok büyük bir gurur. Tadı, aroması gerçekten muhteşem. Hatta yerken ejder meyvesinin kokusunu dahi alabiliyorsunuz. Hem beyaz, hem kırmızı cinsinden üretiliyor. Sade veya veya fındıklı tercih edebilirsiniz. Üstelik hiç bir katkı maddesi bulunmuyor! Gerçek Ejder Meyvesi (Pitaya) kullanılarak üretiliyor.

Ejder Meyvesi Lokumu
Ejder Meyvesi Lokumu

Ejder meyvesi ya da diğer adıyla pitaya, şifa deposu olarak adlandırılan meyve; Ege bölgesi’nde de yetiştiriliyor, kabuğu soyulduktan sonra tüketilen meyveden farklı ürünler de yapılıyor. İzmir’in Dikili ilçesinde bir kadın girişimcinin hazırladığı pitaya lokumu büyük ilgi görüyor.

Ürün Adı : Kırmızı Kadayıflı Fındıklı Lokum İçindekiler : Pitaya Meyvesi (Ejder,Dragon Fruit) , Şeker Pancarı,Su,Limon Tuzu,Mısır Nişastası

Sipariş için : Pitaya Ağacı

Fiyat Listesi
product image
Önerilen
1star1star1star1star1star
Ortalama Sipariş
5 based on 3 votes
Üretim Yeri
Pitaya Ağacı
Meyve
Ejder Lokumu
Ücret
TRY 45 TL /Kg
Stok Durumu
Available in Stock

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir