Hamilelikte Ejder Meyvesi Yenir mi?

Hamilelikte meyve yemek iyi bir alışkanlıktır ve vitamin, mineral, lif ve yağ asitleri bakımından tüm zenginliği olan kırmızı ejderha meyvesi hamile bir kadına ve doğmamış bebeğine faydalı olacaktır.

Avantajları arasında hamile bir kadının demir talebine yardımcı olacak demir içeriği de var. Bu, anemi olasılığını azaltmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca kırmızı kan hücrelerinin oluşumu için gerekli olan folatları da içerir.

Taze veya karışık meyve salatanızın bir parçası olarak veya bir meyve suyu veya ejder meyvesi smoothie olarak yiyebilirsiniz.

Ejder Meyvesi Hücre Yeniyici ve Besleyici midir?
Şaşırtıcı bir şekilde, Malezya’daki Kuala Lumpur Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya dayanarak, ejderha meyvesi, besin içeriği bakımından zengin olduğu için toz halinde işlenebilir ve tüketilebilir.

Çalışma, kırmızı ejder meyvesinin erken kökünün olgunlaşan kök ile karşılaştırıldığında daha fazla besin değerine sahip olduğu sonucuna varmıştır.

Ejder Meyvesi Tadı
Ejder Meyvesi eşsiz ve egzotik görünüyor ama tadı yumuşak ve ilginçtir. Adının aksine ateşli ve yoğun değil. Bununla birlikte kırmızı et çeşidi daha tatlıdır.
Ejder Meyvesi Tohumu Omega-3 ve Omega-9 içerir
Et, kivi meyveleri gibi, her yerinde minik tohumlarla hoş bir dokuya sahiptir. Yenilebilir ve besleyici maddeler olduğu için bu küçük tohumları rahatça çiğneyebilirsiniz. Tohumlar, kardiyovasküler sağlığınız için faydalı olan linoleik asit ve oleik asit (Omega-3 ve Omega-9) şeklinde doğal yağlar ve yağ asitleri içerir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir