Ejder Meyvesi Nasıl Yenir?

İkiye kesebilir ve kaşıkla veya çeyrek kesebilir, kabuğunu soyup bir tabakta servis edebilirsiniz. Soğutulduğunda daha lezzetli olur. Bazıları ilave lezzet için biraz limon suyu ekler.

Ya da küpler halinde kesebilir ve karışık meyve salatalarınızın bir parçası olarak servis edebilirsiniz.

Farklı şekilde meyve suyu, smoothie, şerbet olrak içilebilir.

Ejder Meyvesi kabuğu yenmez; ancak bazı Güneydoğu Asya ülkelerinde, kabuğu öylece bir salata olarak veya turşu şeklinde yenir.
Aslında yapılan bir araştırmaya dayanarak , kabuk anti-enflamatuar, anti-tümör ve anti-viral etkiler için iyi olan flavonoidler bakımından zengindir.

Ejder Meyvesi Gerçekleri

Ejder Meyvesi çiçeği sadece geceleri çiçek açar ve sadece bir gece dayanır. Tozlaşmanın meyve vermesi için bir gecede olması gerekiyor.
Ejder Meyvesi ağacı, uygun şekilde korunursa, yüz yıldan fazla dayanır.

Ejder Meyvesi Nasıl Seçilir?

Ejder Meyvesisi genellikle olgunlaşır ve yemeye hazır hale getirilir. Baş parmağınızla bastırırsanız ve biraz içeri çökerse, yemek için mükemmeldir. Çok yumuşaksa, aşırı olgunlaşır ve eti çok akıntılı olabilir. Çok sertse, olgunlaşması için birkaç gün dinlendirmeniz gerekir.
Aksi halde çok uzun süre tutmayın, çok yumuşak olacaktır. Hemen tüketmeyebilirsiniz; dilerseniz buzdolabına koyun, bir hafta kadar iyi kalır.
Lekeli olmayanlar genellikle daha yüksek fiyatlandırılır. Ejder Meyvesi etinin kalitesini ve tadını, lekeleri olan ve olmayanlar belirler.
Ancak fazla olgunlaşabileceği için çok fazla leke veya leke varsa satın almayın. Aşırı olgunlaşmış ejderha meyvesinin bir diğer işareti, ‘yapraklarının’ kuru ve kahverengi uçlarıdır.

Ejder Meyvesi Nerden Satın Alınır?

Ejder Meyvesileri artık çoğu süpermarkette kolayca bulunabilmektedir.
Büyüme mevsimi geleneksel olarak haziran-aralık ayları arasındadır, bu yüzden bu egzotik meyvenin tadını çıkarmak için bolca vaktiniz olur.
Bölgenizdeki ejderha meyvesini bulmakta zorluk çekiyorsanız, internet ortamında da bulunabileceği için telaşa gerek yok.

Sarı Ejder Meyvesi veya Sarı Pitaya

Sarı ejderha meyve bitkisinin büyümesi ve toplanması daha uzun zaman alır ve büyüme durumuna bağlı olarak, kırmızı tenli çeşidine benzer şekilde yılda dört ila altı meyve döngüsü üretebilir.
Meyve daha küçüktür, ancak tadı daha tatlıdır. Meyveyi yeme şekli kırmızı tenli kuzenine benzer ve tatlı olduğu için, Sarı Pitaya daha iyi bir meyve suyu etkisi yapar.
Çoğunlukla sarı meyvesi için yetiştirilmesine rağmen, çiçek de etkileyici bir çiçek açısına sahip olduğu için ticari değeri vardır ve muhtemelen dünyadaki en büyük kaktüs çiçeğidir.
Sarı tenli Ejder Meyvesi, Güney Amerika’nın kuzey kesiminde yer alır ve henüz tropik Güney Doğu Asya’da yetişmez.

Kırmızı Etli Kırmızı Derili Ejder Meyvesi

Araştırma ve çalışmalara dayanarak, yüksek antioksidan içeriği olan kırmızı tenli kırmızı tenli ejderha meyvesi ve lipopen, flavanoid ve fitoalbümin içeren kırmızı pigment daha iyi terapötik özelliklere sahiptir.
Her ne kadar biraz daha pahalı olsa da, sağlığımız için daha tatlı ve daha iyidir. Bu kırmızı et, kırmızı tenli ejderha meyvesini yerken kırmızı pigment giysilerinizi lekeleyeceği için dikkatli olun.

FEREGAT:

Bu içerik, lisanslı bir sağlık uzmanından tanı, prognoz, tedavi, reçete ve / veya diyet tavsiyesinin yerini almaz.Takviyeler ve doğal tedavilerin tehlikeli yan etkileri olabilir. Hamileyseniz veya emziriyorsanız, bireysel olarak kalifiye bir sağlık çalışanına danışın. Acil bir tıbbi durumla karşılaşırsanız acil yardım isteyin.

Hamilelikte Ejder Meyvesi Yenir mi?

hamilelikte-ejder-meyvesi

Hamilelikte meyve yemek iyi bir alışkanlıktır ve vitamin, mineral, lif ve yağ asitleri bakımından tüm zenginliği olan kırmızı ejderha meyvesi hamile bir kadına ve doğmamış bebeğine faydalı olacaktır.

Avantajları arasında hamile bir kadının demir talebine yardımcı olacak demir içeriği de var. Bu, anemi olasılığını azaltmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca kırmızı kan hücrelerinin oluşumu için gerekli olan folatları da içerir.

Taze veya karışık meyve salatanızın bir parçası olarak veya bir meyve suyu veya ejder meyvesi smoothie olarak yiyebilirsiniz.

Ejder Meyvesi Hücre Yeniyici ve Besleyici midir?
Şaşırtıcı bir şekilde, Malezya’daki Kuala Lumpur Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya dayanarak, ejderha meyvesi, besin içeriği bakımından zengin olduğu için toz halinde işlenebilir ve tüketilebilir.

Çalışma, kırmızı ejder meyvesinin erken kökünün olgunlaşan kök ile karşılaştırıldığında daha fazla besin değerine sahip olduğu sonucuna varmıştır.

Ejder Meyvesi Tadı
Ejder Meyvesi eşsiz ve egzotik görünüyor ama tadı yumuşak ve ilginçtir. Adının aksine ateşli ve yoğun değil. Bununla birlikte kırmızı et çeşidi daha tatlıdır.
Ejder Meyvesi Tohumu Omega-3 ve Omega-9 içerir
Et, kivi meyveleri gibi, her yerinde minik tohumlarla hoş bir dokuya sahiptir. Yenilebilir ve besleyici maddeler olduğu için bu küçük tohumları rahatça çiğneyebilirsiniz. Tohumlar, kardiyovasküler sağlığınız için faydalı olan linoleik asit ve oleik asit (Omega-3 ve Omega-9) şeklinde doğal yağlar ve yağ asitleri içerir.